pandora perlen buy runescape money tiffany pendants hollister hoodies ghd osterreich mbt kengat links of london jewelry thomas sabo charms levis dritto pandora armband
 
 
Почетна | За нас Патници | Деловна заедница | Контакт | Мапа на сајтот
Пребарување:
 

Вести
СТОПИРАН ПАТНИЧКИОТ И ТОВАРНИОТ СООБРАЌАЈ НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ЕВЗОНИ
 
 

Поради штрајк на грчките земјоделци oд вчера (30.01.2017) од 16:00 часот,  целосно е стопиран патничкиот и товарниот сообраќај од и за Република Грција на граничниот премин Евзони.

Денес (31.01.2017 година), по добиена инструкција од полиција од 07:15 часот не се пропуштат товарни моторни возила  на излез од Република Македонија  се додека не се расчисти меѓупросторот од товарните моторни возила  кои чекаат  за влез во Република Грција.
За секоја нова добиена информација дополнително ќе информираме.

Назад 

Креиран од Admin на 31.01.2017
MK | EN | SQ
 Новини

 Линкови

 Сервиси

Supported by
Моментално посетители: 88
Вкупно посетители: 10063678

 
Почетна | За нас | Патници | Деловна заедница | Контакт | Мапа на сајтот
©2004 Царинска Управа на Република Македонија